Search
Generic filters
Filter by دسته‌ها
آپارتمان
باغ و باغچه
زمین و سوله
لوکس
واحد اداری
مغازه
اندیشه فاز یک
اندیشه فاز دو
اندیشه فاز سه
اندیشه فاز چهار
اندیشه فاز پنج
اندیشه فاز شش
شهرک صدف
شهرک مریم
ملارد
شهریار

ریزش قیمت بورس

19 اسفند 1398

 

ایسنا نوشت:شاخص کل بازار سرمایه که علیرغم بورس‌های جهانی، رشدی افسار گسیخته داشت، طی امروز دیروز (شنبه) کاهش قیمت مواجه شد؛ ریزشی که اکثر کارشناسان، دلیل اصلی آن را :

1-کاهش قیمت جهانی نفت2- اپیدمی کرونا در جهان میدانند.

شروع کار بورس بر خلاف هفته‌های گذشته در هفته جاری با چراغ قرمز بود و به حرکت خود ادامه داد. شاخص کل این بازار امروز بیش از ۱۴ هزار واحد کاهش داشت. این درحالی است اگر در یک ماه گذشته به حرکت این بازار در ایران نگاه اجمالی داشته باشیم همواره و به جز سه – چهار روز حرکت بازار بر مدار به صورت صعودی بوده است.

فردین آقا بزرگی ، تحلیلگر بازار سرمایه گفت مهم ترین و اصلی ترین ریزش امروز شاخص کل بازار سرمایه، کاهش قیمت جهانی نفت است که این کاهش در 20 روز گذشته به سابقه بوده به طوری که قیمت نفت ظرف یک هفته گذشته بالغ بر ۲۰ درصد افت و در فاصله یک روز ۱۰ درصد افت را تجربه کرد.

وی دلیل دوم خود را با اشاره به شیوع کرونا در جهان اعلام کردو گفت: اما به طور کلی طی دو هفته گذشته بورس های جهانی به دلیل اپیدمی شدن کرونا که مقدمه ای برای افت تقاضا در سطح جهان و اخلال در رشد اقتصادی چین به عنوان کشوری که تاثیر زیادی در تقضای خرید چه در عرصه نفت و فروارده نفتی دارد ریزش داشتند. اما بورس ایران به واسطه تک بعدی بودن و صرفا ورود نقدینگی به بازار روند معکوسی را پی گرفته بود.

این تحلیلگر بازار سرمایه با تاکید بر اینکه ریزش امروز ربطی به کرونا نداشت و مستقیما از قیمت نفت تاثیر گرفته است، اظهار کرد: اما به طور کلی بازار سرمایه ایران درحال تطبیق پیدا کردن با روند کاهشی بازارهای مالی است. چشم انداز وضعیت اقتصادی دنیا با توجه به بحران کرونا و در کنار آن اختلاف نظر بین عربستان و روسیه به عنوان دو کشور پرقدرت روی همه کشورها می گذارد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر برای بودجه سال آینده ۱۰۰ هزار میلیارد تومان کسری پیش بینی شده بود که کاهش قیمت جهانی نفت روی بودجه و کسری بودجه هم تاثیرگذار خواهد بود.

املاک اندیشه سازان عضو رسمی اتحادیه املاک مطمئن در منطقه.