Filter by دسته‌ها
آپارتمان
باغ و باغچه
زمین و سوله
لوکس
واحد اداری
مغازه
اندیشه فاز یک
اندیشه فاز دو
اندیشه فاز سه
اندیشه فاز چهار
اندیشه فاز پنج
اندیشه فاز شش
شهرک صدف
شهرک مریم
ملارد
شهریار

مسکن مهر شهر جدید اندیشه

15 اسفند 1398

۱۴ پروژه مسکن مهر در شهر جدید اندیشه وجود دارد که تنها یک پروژه باقی مانده بود و شرکت عمران شهرک اندیشه  آن را در سال 98 افتتاح و آن را تحویل متقاضیان داد.

در گزارشی از اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، در دولت دهم ۱۴ پروژه مسکن مهر در نقاط مختلف شهرک اندیشه تعریف شده بود که در پایان دولت دهم ۱۳ مورد آن تکمیل و به متقاضیان واگذار شده است. تنها یک پروژه  نیز که مربوط به قرارداد خاتم الاوصیاء (هسا) است باقی‌مانده بود و بیش از ۹۰ درصد ازنظر فیزیکی پیشرفت داشته که در سال 98 تکمیل و تحویل متقاضیان گردید.

در شهر جدید اندیشه ۳ هزار و ۹۳ واحد مسکن مهر تعریف شده بود که از این تعداد ۷۱۷ واحد خودمالکی و ۲ هزار و ۳۷۶ واحد ۹۹ ساله بود. این واحدها در قالب ۱۴ پروژه به ۱۴ سازنده واگذار شد و حدود ۶۵ درصد پیشرفت پروژه‌ها در دولت تدبیر و امید صورت گرفت.

وی درباره وضعیت انشعابات گفت: خوشبختانه انشعابات مشکلی ندارد.  زیرساختهای گاز انجام شده است. درخصوص آب و برق هم مشکلی نداریم ؛ زیرا این تدبیر قبلا اندیشیده شده بود که بتوانیم همزمان با اتمام کار ساختمانی، کار شبکه‌ها نیز انجام شود.

آیینی افزود: واحدهای مسکن مهر اندیشه به دلیل مرغوبیت  از نظر موقعیت مکانی، فضا و نوع مسکن مهر از اول متقاضی داشت و ظرفیت‌ها تکمیل بود.

وی با بیان این‌که شهرک اندیشه(اندیشه فاز یکاندیشه فاز دواندیشه فاز سه و…) موفق‌ترین شهر جدید است گفت: وقتی شهر جدید اندیشه به لحاظ خدمات زیربنایی، روبنایی، هویت شهری، رضایتمندی مردم از شهر و سایر شاخص‌ها سنجیده می‌شود بخصوص در شاخص‌های پایداری، شرایط بسیار بهتری نسبت به سایر شهرها  دارد و طبیعتا استقبال از این شهر بیشتر است.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید اندیشه خاطرنشان کرد: نقطه مثبتی که  مسکن مهر شهر جدید اندیشه را جذاب‌تر کرد؛ این بود که پروژه مثل جاهای دیگر صرفا در یک نقطه متمرکز نبود بلکه در ۱۰ نقطه شهر پراکنده شد. به همین دلیل از خدمات موجود شهر که قبلا تهیه شده بود استفاده کرد. در این صورت مردمی که  در شهرک اندیشه ساکن می‌شوند با مشکلات خدمات زیربنایی مواجه نیستند؛ هرچند خدمات  این شهرک کامل نیست ولی در حال تکمیل آن هستیم. هم‌اکنون در شهر اندیشه چندین مدرسه و مسجد بانگاه مسکن مهر در دست ساخت داریم که خدمات مورد نیاز را کامل‌تر کنیم.

آیینی تاکید کرد: موضوع دیگر این‌که  نمای مسکن مهر در شهر جدید اندیشه مثل جاهای دیگر سیمان و رنگ نیست بلکه برای اینکه به شاخص های معماری ایرانی اسلامی نزدیک باشد طراحی آن را ترکیبی از سنگ، آجر قرمز و کاشی فیروزه در نظر گرفتیم  . این باعث ایجاد ارزش افزوده قابل توجهی برای متقاضیان شد. درست است که مسکن مهر اندیشه حدود ۳ تا ۴ میلیون تومان گران‌تر بود ولی از طرف دیگر ارزش افزوده ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان برای متقاضیان به وجود آمد.

 

املاک اندیشه سازان عضو رسمی اتحادیه املاک مطمئن در منطقه.