Search
Generic filters
Filter by دسته‌ها
آپارتمان
باغ و باغچه
زمین و سوله
لوکس
واحد اداری
مغازه
اندیشه فاز یک
اندیشه فاز دو
اندیشه فاز سه
اندیشه فاز چهار
اندیشه فاز پنج
اندیشه فاز شش
شهرک صدف
شهرک مریم
ملارد
شهریار

کدام فاز اندیشه برای زندگی بهتر است؟

15 اسفند 1398

شهر‌ک اندیشه‌ تهران که در ۲۰ کیلومتری استان تهران، و ۷ کیلومتری استان البرز قرار دارد به دلیل موقعیت جغرافیایی مناسب به سرعت در حال توسعه و گسترش قرار گرفته است. شهر اندیشه در شهرستان شهریار قرار دارد و طبق آخرین سرشماری صورت گرفته نزدیک به ۱۱۷ هزار نفر در اندیشه سکونت دارند که در حال حاضر این آمار سیر صعودی گرفته و بیشتر شده است.
شهرک اندیشه دارای ۶ فاز است و این تصمیم را برای کسانی که قصد خرید آپارتمان در اندیشه را دارند سخت کرده است، در این مطلب سعی کردیم تا با معرفی هر ۶فاز اندیشه، تصمیم گیری برای خرید در اندیشه را راحت‌تر کنیم.

اندیشه فاز یک

قدمت اندیشه فاز یک به قبل از انقلاب اسلامی برمیگردد و دستور احداث این منطقه در آن زمان صادر شد، به همین دلیل خانه‌های اندیشه فاز یک بافت سنتی دارند. اندیشه فاز یک توسط شهرداری شهریار ناحیه یک اداره می‌شود.
فاز یک اندیشه دارای ۳ خیابان طولی و خیابان های عرضی پرتعداد که در شرق و غرب آن قرار دارند، شهرک المهدی، شهرک‌‌مریم و شهرک‌رفاه در اندیشه فاز یک قرار دارند که ویژگی مهم این شهرک‌ها قرار گرفتن در کنار جاده اندیشه-تهران است .
قیمت خانه در اندیشه فاز یک به دلیل سنتی بودن بافت خانه ها و کمبود امکانات رفاهی ارزان تر از بقیه فاز های اندیشه است چرا که فاز‌های دو تا شش شهرک اندیشه طبق آخرین اصول و استاندارد های جهانی ساخته شده و توسعه‌یافته تر از این فاز هستند.
خانه‌های سمت غرب این فاز از قیمت‌های بالاتری  نسبت به خانه‌های خیابان های شرق برخوردار هستند

اندیشه فاز دو

اندیشه فاز دو آرام‌ترین فاز اندیشه است چرا که به دلیل نداشتن مراکز تجاری و تفریحی و منطقه جغرافیایی آن در اندیشه،  تردد بسیار کمی دارد و عمده رفت‌و‌آمد آن در بین ساکنین این منطقه صورت ‌میگیرد که این امر سبب شده تا یک محیط آرام برای کسانی‌ باشد  که به دنبال خانه‌ای به دور از هیاهو و در آرامش کامل در مسکن اندیشه می‌خواهند تبدیل شود‌. پوشش فضای سبز این فاز از اندیشه فاز‌ یک بیشتر و از دیگر فاز‌ها کمتر است. وجود شهرک‌‌ راه‌آهن در فاز دو که دارای خانه‌های مدرن و شیک است مزیت بر علت شده تا قیمت‌ خانه‌های این فاز نسبتا بالا باشد.

 

اندیشه فاز سه

اندیشه فاز سه همزمان با فاز دو در سال ۱۳۷۰ شروع به ساخت و احداث آن گرفته شده و از استاندارد‌های روز در املاک اندیشه فاز سه بهره می‌برد. اندیشه فاز سه در کنار اندیشه فاز چهار دارای بیشترین امکانات تفریحی و رفاهی در شهرک اندیشه هستند، مکان‌های تفریحی و رفاهی اندیشه فاز سه عبارتند از؛ وجود بوستان‌‌های حافظ، بوستان شهدای‌ هسته‌ای، بوستان اندیشه، مجتمع بزرگ تجاری نگارستان که یک مرکز‌خرید شیک بزرگ و محبوب در اندیشه است، سینما ساحل که تنها سینما شهر اندیشه است و دانشگاه آزاد و مسجد امام علی که باعث شده تا ارزش این فاز در مسکن و املاک اندیشه بالا برود‌.
خرید آپارتمان اندیشه فاز سه و اندیشه فاز چهار برای کسانی که اماکن شلوغ و پرهیاهو را برای زندگی می پسندد، بهترین جای شهرک اندیشه است.
وجود شهرک صدف در اندیشه فاز سه از دیگر مزایای این فاز است، زیرا شهرک صدف یکی از برترین نقاط شهرک اندیشه برای زندگی و سرمایه‌گذاری بوده است. دلیل این برتری داشتن امکانات زیاد مانند بیمارستان فوق تخصصی نور و دانشگاه پیام نور، قرارگیری در مسیر شهریار به تهران و شهریار به کرج، و همچنین بافت شهری شیک و لوکس آن است.

اندیشه فاز چهار

اندیشه فاز پنج . ۵ سال بعد از اندیشه فاز سه احداث شد و در واقع ادامه یافته فاز سه اندیشه است که به آن متصل شده، فاز پنج اندیشه همچون فاز سه اندیشه دارای امکانات فراوانی همچون؛ بازار بزرگ ایرانی اسلامی شهرک اندیشه، پارک معلم، پارک استاد شهریار، مجموعه ورزشی الماس، مجتمع تجاری اداری ارغوان، بوستان مادر و… است.
وجود بازار بزرگ ایرانی اسلامی اندیشه یا همان میدان نقش‌جهان یک امتیاز بسیار ویژه نه تنها برای این فاز بلکه برای املاک و مسکن اندیشه و کسانی که قصد خرید در اندیشه را دارند است‌.
این بازار که شبیه‌سازی شده میدان نقش جهان اصفهان است توریست های زیادی را در تمام فصول به اندیشه می کشاند و شاید بتوان گفت بخشی از مردم ایران اندیشه را با این اثر معماری که در سال ۱۳۹۲ بنا گردید شناختند.

اندیشه فاز پنج

اندیشه فاز پنج به فاز چهار اندیشه متصل است و در کنار جاده کرج-شهریار قرار گرفته است‌. ملک های این فاز اکثرا با متراژ بالا ساخته شده و با توجه به داشتن امکانات کافی، جای مناسبی برای خرید آپارتمان در شهرک اندیشه با قیمت‌های معقولانه است.
اندیشه فاز چهار در دو حالت ساختمانی است که بخش ساختمان های ارگانی ساز که مجتمع میباشد و خانه های ویلایی است .

اندیشه فاز شش

شاید خیلی از مردم حومه از فاز ششم اندیشه اطلاع نداشته باشند و تصور می‌کنند اندیشه ۵ فاز دارد، دلیل آن این است که اکثر زمین‌های این منطقه خصوصی بوده و شهرداری شهریار مجوز‌ ساخت زمین‌‌های این فاز را صادر نمی‌کند.

در بالا به تمامی فازهای اندیشه اشاره و وضعیت معیشتی هرکدام را مختصر توضیح دادیم، حال با توجه به بودجه، سلیقه و سبک زندگی خود می‌توانید بهترین تصمیم را با کمک مشاورین املاک برای خرید خانه در اندیشه اتخاذ کنید.

(((( این متن اختصاص به املاک اندیشه سازان دارد ))))))